Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: E riscant sa merg cu un cauciuc intepat?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
corba
Buna ziua.
La multi ani.
Am schimbat cauciucurile de iarna, am cumparat michelin noi.
La primul drum in afara localitatii, dupa vreo 700 km am descoperit ca un cauciuc din fata era desumflat. Avea 0.8 Bar.
L-am umflat la 2.2 si dupa 23 de ore in care am mers 15 km in oras a prerdut 0.7 bar.
Intrebare: sunt la Brasov. Sa merg cu roata cu cauciucul acesta la Bucuresti sau sa pun roata de rezerva? Roata de rezerva are cauciuc de vara, parca bridgestone, are 12 ani si nu a rulat deloc.

Sa pun roata problematica / rezerva pe spate?

Mersi.
Fan Megane
Pune rezerva si mergi fara probleme atata timp cat adaptezi viteza la conditiile de trafic, oricum drumul e curat.
romeo_id
Pana la Bucuresti sunt 3-4 ore, cred ca te tine si roata asta care se dezumfla. Nu pare sa piarda atat de repede aerul. Umfl-o la loc, mergi cu grija si mai verific-o pe drum, din cand in cand.
Bicicleta galbena
Pune rezerva, stii ca e ok.
Nu conteaza ca e de vara, oricum nu e zapada. Aia cu buba rezolv-o la Bucuresti.

R19/16v
Nu sunt vulcanizari in Brasov!?!
corba
Am fost la vulcanizare azi dimineața in Brașov.
A fost un holzsurub între crampoane.

Mi-a zis “uite aici 0.7 bar pe zi” cand mi-a scos holzsurubul smile.gif
Mi-a pus un petec.


Cred ca se merita sa ii zic sa îmi pună roata aceea pe spate, acum e pe fata.

Nu e prima oară când o pățesc cu cauciuc nou.
Am ajuns fara emoții in București.

Cât sa mai folosesc cauciucul acesta?

Descoperirea ca roata nu era in regula a făcut-o fiica-mea. Eu cred ca nu as fi observat nimic pana nu ajungeam pe janta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.