Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bord scenic2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
Peter sebi
Salutare! Azi in timp ce mergeam cu masina (un scenic2 2003-2004 benzina 1.6) brusc s-a stins bordul.Ma gandesc ca o fi o siguranta. Sper sa fie o siguranta. Ma poate ajuta cineva cu cateva indicatii unde este amplasata acea siguranta?
cj98czh
s-au s-a dus ... cauta ca era o problema intalnita pe la Scenic 2 ... si se repara la un electronist ..
cosmin&b
Nu e nici o siguranta.
Bordul e pe drumul cel bun
Este un forumist care le repara... eu am apelat la el si acum functioneaza perfect.
gsalexandru, parca asa tin minte ca este aici
Eviorel
Eu am pățit in vara la scenic.ul meu același lucru. Nu se aprindea bordul deși restul funcționau perfect. La mine a fost o siguranță arsa, nu mai știu care dar este în tabloul de siguranțe de sub clapeta frânei electrice. Daca siguranțele sunt bune, poate sa fie de la mufa ecranului....
ionitagelu
QUOTE(Eviorel @ 3 Jan 2020, 18:08)
Eu am pățit in vara la scenic.ul meu același lucru. Nu se aprindea bordul deși restul funcționau perfect. La mine a fost o siguranță arsa,  nu mai știu care dar este în tabloul de siguranțe  de sub clapeta frânei electrice. Daca siguranțele sunt bune, poate sa fie de la mufa ecranului....
*



Ai avut noroc, in general se duce bordul. Se poate repara cum s-a spus si mai sus.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.