Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scartait scaun sofer
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane IV
SilM
Salutare! Dupa aproximativ 8 luni si 15000km a inceput sa scartaie scaunul soferului. Se manifesta in curbe sau sens giratoriu, cand imi schimb centrul de greutate pe scaun. Am incercat din reglajul pe inaltime, m-am gandit ca poate de acolo este, dar nu are nici o legatura. S-a mai intalnit cineva cu situatia asta?
Multumesc
Dorucb
Și la mine face la fel. I-am dat cu ignor.
cornel73
QUOTE(SilM @ 14 Dec 2019, 22:43)
Salutare! Dupa aproximativ 8 luni si 15000km a inceput sa scartaie scaunul soferului. Se manifesta in curbe sau sens giratoriu, cand imi schimb centrul de greutate pe scaun. Am incercat din reglajul pe inaltime, m-am gandit ca poate de acolo este, dar nu are nici o legatura. S-a mai intalnit cineva cu situatia asta?
Multumesc
*


La mine a aparut dupa 10000 km acum 2 saptamini.Am fost in service, l-au gresat dedesubt cred ca au mai strans 2-3 suruburi, acum nu mai face.Urmeaza sa vad pe parcurs.
jay333
Niste zeama de ceva (WD40 sau similar) pe sub tur si s-a rezolvat scartaitul la a mea. A ramas doar trosnitul. rolleyes.gif
ruh01
Un pic mai jos in pagina e un topic care se numeste Greierasi. Acolo gasesti aceeasi problema si cum a fost solutionata de mai multi utilizatori, inclusiv subsemnatul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.