Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cruise control nu mai merge...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane IV
keos
Salut,

Ieri am ieșit pe a3 și am descoperit că pilotul automat nu mai merge.
Nu am nici un martor aprins, totul pare ok.

Ceva idei?

Ultimele evenimente:
- a ieșit din garanție...🤔
- am făcut revizia, și mi-au zis ca e ok la calculator, de asemenea mi-au schimbat bieletele pe garanție 🤗
- mi-am schimbat luminile interioare din uși (palpaiau).
- și reno mi-a făcut update la r-link 2.2.19, mi-a dezinstalat mailul (cred) si mi-a instalat coyote 🤣
lcc
Stiu ca pare ciudat dar intreb : este activat din butonul dintre scaune ?
keos
Buton între scaune? Eu am doar pe volan. Între scaune e doar butonul de frâna de mână și cel de modelul de conducere.
meg2s
E o gluma, sau vorbesti serios?
Tu ce crezi ca face butonul ala din spatele butonului de frana de mana?
[attachmentid=1628110169]
RenaultR27
Esti sigur ca nu-i ca-n poza?
Rundas
Despre așa ceva vorbesc colegii
keos
Gata gata, imi torn cenusa in cap.... va rog stergeti topicul pana nu ma fac si mai de kkt wacko.gif

Damn.... am uitat complet de butonul ala, oricum de fiecare data ma face sa-mi schimb privirea de la drum sa vad pe care parte sa apas din el. sad.gif
jbn
Keos, butonul ala il apesi odata si il lasi asa, nu ai nevoie sa umbli des la el. Doar ca prin pozitionarea in acel loc este supus riscului de a fi dezactivat accidental. In rest, lasa, toti suntem supusi greselilor copilaresti smile.gif. Bine ca e de acolo si nu e nimic mai serios.
lcc
Stai linistit. La 10 zile dupa cumparare am fost sa pun alarma. Toate bune si frumoase pana am vrut sa folosesc CC. M-am intors 15km ,,sa-l iau de piept" pe electrician ca mi-a stricat masina🙈.
mnm
Erare humanum est... spuneau stramosii nostri de ginta latina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.