Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Espace V
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
Espace V
Am cumpărat un Espace V, 2016, 1.6 dci, Paris Initiale. Super mașina de familie, confort nota 10+. Mașina luată din Italia, un singur utilizator, o firma in leasing operațional. Verificată in sistemul Renault, nici o problema majora, prostii cu resoftare chei, cheder, bec, mărunțișuri. Mașina a avut 155.000, eu am făcut cu ea 15.000 in 9 luni. Ținuta de drum super, mers 99% in afară de oraș. Anvelope noi, Michelin pe 19. Absolut întâmplător am descoperit, la spălătorie, că am anvelopele pe față tocate pe interior , ajunse la sârme, si stânga si dreapta. Spatele neatins. Ma duc la reprezentanța, ce sa vezi, nu au programul cu valorile de convergență, că mașina nu se vinde in Romania. Au făcut rost de cifre, au băgat datele manual in program, mașina impecabila, abatere de câteva secunde, 3 pe stânga si 4 pe dreapta. In rest nu se vede nimic lovit, schimbat, sudat, lonjeroane, capete de bara, brațe, nimic, nimic. Mașina nu trage stânga-dreapta, nu vibrează, merge ca pe puf. Am schimbat cauciucurile pe față, in 2000 km incepe să toace masiv, dar masiv, ca și cum ar fi convergenta distrusă cu 6-7 grade. Vizual rotile stau perfect, la standul de direcție subt in zero. Păreri ???? Analizele bune, pacientul mort. 😁
albaccorra
Salut, eu am masina de un an, am facut cu ea peste 75 000 de kilometri, nu are nici o urma de uzura prematura...
dodge67
Aceiasi problema o am si eu poti sa mi spui cum ai rezolvat o,daca ai rezolvat o
Aerius
Presupun ca ai 4Control.
Aceeasi problema am intampinat la Megane 4 RS si mai erau oameni pe forum cu Megane 4 GT cu probleme la geometrie din fabrica.
Am reclamat faptul la garantie, au refacut geometria si pare ca s-a rezolvat.
Intre timp ma lupt cu ei sa-mi inlocuiasca anvelopele distruse.
RenaultR27
@Aerius sa inteleg ca la Megane 4, produs in 2020, inca mai exista geometrie prost reglata din fabrica?
Aerius
Ca sa fiu exact, produs prin 2019 ca e cumparat in ianuarie 2020, dar da, problema a existat, anvelopele fata fiind tocite pe interior aproape la sarma in vreo 15.000 km, dupa ceva bataie de cap urmand a-mi fi schimbate pe garantie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.