Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare bari portbagaj Fluence 2014
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
Traian-Marius
Salutare,

O problema sesizata de mine, ar fi cea legata de acele bari interioare de la portbagaj, care ocupa jumatate din spatiu in momentul in care se inchide.
Am tot discutat pe la diverse service-uri de posibilitatea de a schimba sistemul de inchidere si sa il fac la fel ca cel de la Megane Sedane, adica cu brat culisant si amortizor, dar nu am avut un raspuns concret.
Cineva dintre voi care a schimbat sau a auzit sa isi fi montat cineva asa ceva ?

Multumesc
hazard555
Nu exista sistem dedicat, ceea ce inseamna improvizare, deci pas.
Eu am cerut amortizor / piston pt capota, unde exista si elementele de prindere si mi s-a zis ca Renault nu a prevazut asa ceva.
Deci asta, plus capota, plus sistemul de sunet praf, plasticul de la interior, pozitia rea la volan, subvirare, ruliu, zgomot, compresor subdimensionat, clima gandita prost, demarajul tremurat (... Continuarea dupa publicitate) si mai bine o schimbam cu totul smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.