Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Megane 1
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
Chirita Radu
Salut , am un renault megane 1 din '99, imi puteti spune va rog ce as putea folosi (ce material) la luneta prelatei?
Din cauza unei prostii am gaurit-o putin si vreau sa o schimb.
Ajutati-ma va rog.
Nu pot lua de la dezmembrat pentru ca nu imi da nimeni doar luneta iar prelata (hartopul) este in regula.
alex701
Salut ! Eu am folosit asta , https://www.dedeman.ro/ro/folie-guttagliss-...72-mm/p/6035391 , dupa 1 an arata la fel de bine.
Chirita Radu
Multumesc mult , chiar am crezut ca trebuie schimbată cu totul.
Imi poti spune te rog cum ai prins-o ?
Cusută sau lipită
alex701
Salut! Am cusut vechiul fermoar pe material, dar a trebuit sa fac asta de mai multe ori pana mi-a cazut pe colturi (nu am avut deloc luneta, decat fermoarul). Parerea mea, ca sa nu te chinui, decupeaza de jur imprejur in interior la 1 cm de fermoar si pe acel cm coase materialul. Bafta !
Chirita Radu
La mine nu este cu fermoar , este direct cusut , de asta imi vine foarte greu să îl cos , daca ar fi fost cu fermoar ar fi fost lux.
Ma gândeam ca este o modalitate mai usoara, cred ca ma voi duce la un croitor ceva , poate ar gasi o modalitate .
Iti multumesc pentru ajutor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.