Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dilema directie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
AlinBz
Va salut.nu demult sunt posesor de megane 2 si cand am cumparat masina am gasit si o bucsa de teflon in torpedou.se simțea în volan trepidatiile peste orce obstacol. Acum am fost nevoit să schimb un capat de bara asa ca am pus ambele capete noi si cu ocazia asta am inlocuit si acea bucsa de teflon.mecanicul care a schimbat bucsa a cam folosit forta brută sa o bage in locașul ei.mentionez ca este acea bucsa cu oringurile pe ea..dupa aceasta operatiune am refăcut geometria rotilor. Toate bune si frumoase.nu se mai simt trepidatiile in volan dar in schimb volanul nu revine asa usor la punctul zero.directia o simt un pic prea greoaie .este normal sa fie asa din cauza bucsei si a capetelor de bara noi? Sau mecanicul a pus acea bucsa prost ? Am făcut 100 km asa si am verificat personal bucsa .am demontat doar burduful bielei sa vad daca bucsa este la Locul ei.este acolo nemiscata.
cj98czh
salut si bine ai venit!

Inainte de a deschide topic nou te rog cauta si scrie in topicul dedicat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.