Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cel mai bun scaun din Renault
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
cretu22
Salut

Imi cer scuze daca a mai fost discutia asta pe undeva, m-ar interesa parerile voastre despre cat de comode sunt scaunele din masinile Renault disponibile pe piata, mai ales la drum lung.
In prezent am o Laguna 3, si e cat de cat ok, dar la un viitor upgrade ma intereseaza foarte mult si acest aspect.
Multumiri anticipate pentru pareri.
espacern
Mașinile din clasa superioară au scaunele cele mai primitoare.....și combinat cu trenul de rulare asigura un confort la drum lung.
Latitude și Espace sunt concepute din fabrica ca rutiere mari....cu scaunele cele mai bune!
cretu22
Multumesc pentru raspuns.
Merita upgrade de la Laguna 3 la Latitude, si nu doar pentru scaun intreb?
mars
Da, evident. Latitude are scaune cu masaj. Plus motoare mai serioase.
einstein1984
ia volvo daca vrei scaune faine
cretu22
ma gandeam sa raman la Renault, te inveti cu bune si cu "relele" lor
einstein1984
e alta firma fata de ce era in 2011 smile.gif
cretu22
scuze ca nu am priceput smile.gif
renault era alta firma fata de 2011 sau volvo?
einstein1984
volvo sigur e alta firma fata de 2011, dar eu ma refeream la renault.
cretu22
multumesc

11 Apr 2019, 07:47:
intrebare ciudata:

se pot monta scaune de latitude pe laguna 3?
evident ca nu vor avea functiile specifice de masaj, incalzire, etc. dar dpdv mecanic sunt compatibile la prinderi?
espacern
Poți monta orice scaun pe orice masina...cu modificări care implica multe necunoscute mai ales din partea sistemului de reținere in caz de accident Air-Bag!
Ca o informație trebuie sa știi ca sinele se prin pe masina....și scaunul pe șina adică in caz de "modificare" șina originala rămâne dar cablajul electric este cea mai mare problema și mai ales funcționarea sistemelor electronice.
einstein1984
airbagul din scaun e gandit pentru o anumita masina, un anumit panou de usa....
cretu22
am inteles, multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.