Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme laguna 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Bogdan01051984
Salut baieti vin si eu cu o problema.
Din pacate ieri in drum spre PECO am ramas fara motorina... am fost sa iau cu canistra am alimentat si am plecat cu masina. Imediat in bord mi sa aprins martorul STOP (cu rosu) si martorul motor (cu rosu) care palpaie fara oprire. Mentionez ca pana sa raman fara combustibil nu erau aprinsi in bord. Mai mentionez ca de ieri merg asa cu masina si merge absolut normal nu am observat nimic ciudat. Martorul SERVICE aprins cu galben a ramas aprins deoarece in urma ultimului service (acum o luna) mecanicul a uitat sa mi-l reseteze din tester.
Am vazut unele pareri cum ca ar putea fi lipsa lichid frana sau ulei .. am verificat nivelul la ambele totul este ok...
Astept pareri din partea voastra sa-mi spuneti ce ar putea fi.
Am atasat si o poza cu metiune ca martorul motor palpaie continuu
espacern
Stingi martorul din bord cu diagnoza....și evita sa mai faci pana "prostului" sau sa deschizi topice noi pentru subiecte arhidiscutate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.