Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Verificare temperatura apa Clio IV
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
roxana.iordache
Buna,
De curand am achizitionat un Clio din 2013, 1.5dci, insa nu stiu cum pot verifica temperatura apei. Imi arata eletronic martotul cu albastru atunci cand e rece.Exista vreun meniu secret in care pot intra? Am tot cautat topicuri pe forum insa nu am gasit
Multumesc! smile.gif
cj98czh
cand se stinge martorul albastru este la temp de functionare ... teoretic ... altfel doar cu tester conectat ..
torquemada
Martorul albastru se stinge la fix 51C, nu ai ce modifica
crisolro
cred ca omu vrea sa stie daca temperatura la apa sta unde trebuie sau nu, caz in care un termostat ar fi defect
ori daca apa urca si ramane la 52, becul albastru va fi stins insa apa nu va urca la o temperatura optima (87-89 cat o fi ea) si el nu isi va da seama, cel putin nu prea repede si de aici un consum crescut (un alt semn) dar si uzura mai mare

deci tester sau urmarit (cand era rece afara) cat de repede baga caldura si cat de "tare" e caldura bagata la maxim dupa ce motorul era incalzit bine de tot

am aceeasi grija la un clio 4 2015 mad.gif
vieru7
Este o aplicatie pe telefon, parcă r&go care printre altele îți arată temperatura!!!
cj98czh
este dar ni este compatibila cu masinile cu r-link .... doar cu alea in variante de echipare inferioare si din cate un spune un amic doar cand vrea ea sa functioneze ...
vvede
Mufa OBD si Torq ar trebui sa va ajute
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.