Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault Clio Life Evo 2018 motorizare 0.9 tce 75cp
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
Cristian1234
Salut, am cumpărat un Renault Clio 4 Life Evo, An fabricație 2018, motorizare 0.9 tce 75cp, am aproape 6000km.
Prima problemă este că după o perioadă de condus, când se încălzește mașina, și când este cald afară mașina rămâne turată la 2000 de ture. Am mai căutat această problemă pe forum și am înțeles că arcul de la cablul de la accelerație este slab și nu poate să tragă cablul înapoi, știe cineva dacă asta este problema sau dacă este ceva mai serios?
A doua problemă este că am observat că a dispărut o cantitate vizibilă la ochiul liber de lichid antigel din rezervor, să existe vreo scurgere în sistemul de răcire?







Mulțumesc.
vvede
Pentru prima problema du-te in service sa investigheze.
Pentru a doua problema eu am schimbat termostatul. Pe acolo curgea antigel (cum te uiti la motor din fata masinii in partea dreapta a motorului)
xmisterx
Pt a 2-a problema eu am fost la reprezentanta si i-am intrebat pt ca si la mine a scazut sub minim, mi-au spus ca este normal sa scada putin prima data pt ca totul este nou si circuitul nu este aerisit complet. Au avut dreptate, masina are 1000 de km si lichidul n-a mai scazut.

Pt prima problema am o intrebare, unde are asta cablu de acceleratie cand ea este electronica??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.