Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme electrica
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Razvanmegane2 1987
Salut. Am si eu o problemă cu bordul. Mi se aprind 2 sec.martori din bord și mi se intareste frâna si directia. Ce ar putea fi ca ma dispera de o săptămână.!!! Mulțumesc anticipat!!! Nu se pricepe nimeni,??????
SorinSorin
QUOTE(Razvanmegane2 1987 @ 25 Feb 2019, 13:57)
Salut. Am si eu o problemă cu bordul. Mi se aprind 2 sec.martori din bord și mi se intareste frâna si directia. Ce ar putea fi ca ma dispera de o săptămână.!!! Mulțumesc anticipat!!! Nu se pricepe nimeni,??????
*


Ce martori se aprind?
mnm
QUOTE(Razvanmegane2 1987 @ 25 Feb 2019, 14:57)
Salut. Am si eu o problemă cu bordul. Mi se aprind 2 sec.martori din bord și mi se intareste frâna si directia. Ce ar putea fi ca ma dispera de o săptămână.!!! Mulțumesc anticipat!!! Nu se pricepe nimeni,??????
*


Nu cumva mai multi?
Pe Computerul de bord nu scrie nimic ?
Razvanmegane2 1987
Salut. Nu am fost indeajuns de atent. Pentru ca clipesc de 2 ori. Si nu stiu cum sa o fac sa imi arate mereu. Are toane. Cand merg incet si dau in gropi se intampla, sau merg tare si turata gen 4000,5000 de rotatii in orice treapta de viteza chiar si in marsalier. Mai des cand o smucesc. Gen in mers agresiv. Din ce am vazut apa, uleiul, check si la inceput oricat az fi avut benzina se aprindea pompa. Si nu se reseta pana nu bagam benzina. Putea fi si de 30 de lei.

25 Feb 2019, 21:19:
Pe computer de bord nici o eroare ramasa. Nici măcar 2 sec. Cel mai frica îmi este sa nu se intareasca directia in vreo curba ca nu o pot redresa. Se intareste ca si cum as avea motorul oprit la fel si frana dar nu se opreste motorul


25 Feb 2019, 21:27:
Am desfacut panoul de siguranțe din habitat nimic verde pe acolo. Am dat cu spray de contacte. La calc mașinii la fel si la sigurantele. De la motor erau si vreo 4 mufe pe acolo. Si pe acelea lea scos si am dat cu spray. Tot facea. Dupa am citit pe forum ca ar fi sigurantele de la baterie. Cele de 30 A. M-am enervat si le-am desfcut pe toate le-am curatat cu smirgher fin si bornele si tot de la baterie. Le-am pus inapoi. Surpriza 2 zile nimic orice ias fi făcut. Nu se mai reseta. A 3 zi dupa 80 km parcurși in prima curba la dreapta cu 30 kmh si cu frana apasata. Vechea poveste. P.S. Cand se întâmplă aceasta chestie se reseteaza bordul ma refer la range,litri consumați si average.etc in afara de km reali si cei pana la urmatorul service.
Dreamer
Mergi la o diagnoza autorizata sa vezi ce erori ai stocate in calculator.
Razvanmegane2 1987
Mulțumesc frumos pentru răspuns!!!
Manrenault
Verifica masa de la baterie pe caroserie si masa instalatiei!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.