Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Compatibilitati cutii automate Laguna 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
tonypirtac
Salutare. Sunt recent posesor "norocos" al unei Laguna 2 din 2007, motor 1.9 DCI 85 KW (116 CP) euro 4, si cutie automata in 4 trepte.

Am pus ghilimele deoarece dupa o luna de la achizitie a cedat cutia de viteze.

Service-ul la care am dus masina apartine unui fost mecanic dintr-o reprezentanta Renault, iar parerea lui este ca nu face presiune drept urmare de vina e convertizorul.

Ce informatii imi sunt necesare: cum masina mea in configuratia asta e mai rara, nu gasesc informatii despre o eventuala compatibilitate cu cutii automate sau convertizoare de la alte motorizari (in special 2.2 150cp care sunt pe toate drumurile).

Ma poate ajuta cineva?

As vrea sa aflu informatia asta inainte sa dau cutia jos, e importanta pentru a stii ce fac cu masina, o repar sau o vand ca atare.

Multam.
DanCVA
Incearca la Top Loreto in Brasov si cauta-l pe dl. Radu.
einstein1984
daca intrebai inainte sa o iei, iti ziceam sa fugi ca dracu de tamaie de ea.
Kungen
cred ca sunt fericitul posesor al unei cuti su01 in 4 trepte care merge si merge impecabil
einstein1984
su sunt in 5 trepte si merg bine si mult. in 4 trepte sunt DP0 si merg prost si relativ putin, gen 100 000 km.
tonypirtac
Da, intre timp am aflat ca am DP0, si sunt in cautarea unui convertizor. Dar cred ca il voi cauta pe d-nul Radu inainte, mai toata lumea pe forumuri l-a recomandat vad. Pana una alta, pe baza seriei de sasiu nu pot afla codul convertizorului?
espacern
Se poate afla codul piesei după seria VIN...pe unul din tropicele special deschise cu acest subiect.
tonypirtac
Am reusit sa aflu si codul piesei.
7700115259
Cum nu reusesc sa gasesc pe nicaieri acest reper, am posibilitatea de a gasi unul cu alt cod dar oarecum compatibil? Mai exact, exista vreun loc unde pot verifica daca 2 piese xu coduri compatibile sunt totusi conpatibile intre ele si drept urmare, interschimbabile?
einstein1984
la un dealer renault ai intrebat
crististarz
Eu am Dp0, si sunt multumit de ea. In vara am schimbat electrovalva de presiune la Dl Radu la Brasov. Am facut 27.000km de atunci si merge perfect. In total am 177.000km.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.