Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: senzor ploaie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
Mihai.D.G.
Salut,

Am schimbat parbrizul cu senzor de ploaie in vara. Am montat tot parbriz cu senzor.
Problema este ca nu mai functioneaza stergatoarele in prima pozitie a manetei-Auto. Asta am remarcat dupa trei luni de la montaj...
Care poate fi problema?
OVIDIUS
Verifica daca senzorul e pozitionat corect pe parbriz. Daca e stramb nu "vede" apa si atunci nu functioneaza. Am patit si eu la fel. Am scos oglinda, l-am pus drept si acum e ok. A durat 15 minute toata operatiunea...
sebiang2001
Asta e chiar culmea . senzorul are o poziție clară (urechi) de montaj. mai degrabă lipsa gel s-au defect .
Diagnoza.
OVIDIUS
Sebi, crede-ma. Cu tot cu urechi, era stramb. Nu a fost nevoie de adaugare gel. O usoara inclinatie sau neatingerea corespunzatoare a parbrizului si nu mai functioneaza corespunzator. Dealfel, daca ai rabdare, vei gasi si alti colegi care au patit la fel. Eu de acolo m-am inspirat si l-am rezolvat. Deci...nu e "culmea" deloc...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.