Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: OTS Talisman
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Talisman
gabriel0
Poate sa îmi explice și mie cineva mai priceput ce înseamnă pentru Talisman 1.6 160dci codul ots de mai jos ? Este obligatoriu sa se facă ? Este vorba de acel faimos ots care creste consumul și scade performantele ?

ALBASTR† 0CYN BL18-082 – Reprogramare injecĹŁie – R9M
chivereanumarian
Eu am avut o programare calculator injecție la fel cum spui tu OTS dar la un megane 3 1.5 95 cp euro 6 acum o luna ,la fel operațiune gratis! Nu miau zis ce corectii au fost
radu_catalin
Salut,
Acum vreo luna mi-au facut si mie aceasta reprogramare la un Talisman 1,6 diesel 130 cp. De atunci am facut aprox. 2800 km, dar nu am sesizat vreun consum marit sau vreo diferenta in comportamentul masinii. Explicatia primita a fost ca aceasta reprogramare e legata de norma de poluare Euro 6c...
speedman
Ar trebui sa fac și eu aceasta operațiune, însă unii spun ca ar creste consumul cu 1-1.5 litri. A mai făcut cineva? Eventual la un dci de 160 cp m ar interesa, multumesc
speedman
Am făcut azi ots ul, nu percep modificările... Merge ok, nu se simte putoare, de la meridian vest pe Iuliu Maniu și centura București pana acasă am avut 6.2%, 7 km, 38 viteza medie. O sa vad la un drum lung ce și cum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.