Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Trosnet viraj stanga - dreapta pe loc
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
gigi_kent
Buna ziua, de ceva timp a aparut un zgomot de tip trosnet repetat la virajul stanga dreapta pe loc. Acest zgomot se simte si fizic in volan ...
In urma cautarilor "intense" dupa cum ne recomanda instructiunile de postare a unui mesaj, nu am gasit nimic asemanator, de aceea am deschis acest topic. Daca un administrator considera ca ar trebui mutat in alta il rog sa o faca, dar numai in urma vizionarii filmului cu zgomotul respectiv.
Daca cineva a mai intalnit asemenea comportament al directiei va rog sa postati o eventuala rezolvare.
Multumesc.

link film zgomot: http://www.girlshare.ro/3490162597.9
nislau
Arc deformat si flanse. Posibil si amortizorul dus! La caseta exista o posibilitate dar se manifesta si in miscare usoara. Am zis din experienta avuta recent. Am schimbat tot ansamblul amortizor.
vcristi77
Exact așa se aude și la mine,dar la mine se aude în amândouă direcți și mi se aude și când virez in curbe nu doar de pe loc.Eu cred că este caseta de directie,altceva nu cred că este.
b0er
Se pare ca si la mine a aparut din senin aceasta problema..

De la ce poate fi ? gropi ?

Si la ce poate duce grav daca nu se rezolva intr-un timp rapid?
vcristi77
Și la mine a apărut din senin,nu este de la gropi(părerea mea),eu cred că atâta timp cât nu simt la volan(deocamdată doar se aude și nare pic de joc) n-ar fi nici un pericol.Eu cred că caseta de direcție și-a cam terminat timpul.Eu am sa o schimb doar după ce simt ceva iregularități la volan până atunci nu mă deranjează zgomotul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.