Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pesta porcina sau alte boli
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
gratian.bran
va rog pe cei care ati fost acum ultimele zile, la vama cu BG vi s-au scos din bagaje alimentele posibil contaminate? capata amploare problema pestei porcine , Arafat vorbea ca si cu un sandwich poti transmite boala...Deci?
radian
In urma cu trei zile, mai exact luni, pe litotalul nostru fiind, am dat o fuga pana la Balcic, BG. Nici dracu n-a fost interesat de bagajele mele. Nici nu m-au intrebat, nici n-au controlat masina, Singura chestie a fost ca a trebuit sa trec cu masina printr-o baltoaca jegoasa care, banuiesc, vroia sa fie solutie dezinfectanta.
SandelBS
Vrei sa pleci cu carnati?

confiscare carnati
gratian.bran
la categoria preparate intra si salam ,sunca ,etc , nu doar carnatii...plus ca avand copii , ai intotdeauna snitele, sandwich-uri , si altele prin masina...iar carnatii in cauza erau proaspeti sau crud-uscati?
gratian.bran
insist pentru ca astazi la radio au zis ca la vama confisca preparatele din carne sau cu carne de porc....ati patit-o careva?
cj98czh
Pai si faci trafic de carne sau de ce te intereseaza? sau vrei sa mergi in concediu cu portbagajul plin ... de carne ...
argon
Cum se face că numai la bulgari e problema? De când a izbucnit circul asta cu pesta, nu au avut treabă la nici o vama cu carnea de porc, doar țigări și alcool, in ultimele 3 săptămâni am trecut vămile cu Ungaria, Moldova, Ucraina, Serbia, Croația , Bosnia , Muntenegru , și chiar nu a interesat pe nimeni carnea...sa nu fie o făcătură...mai ales că porcii familiei Dragnea nu au nici pe dracu...zic și eu.
cj98czh
Si tu mergi cu porcu dupa tine?
VladSoare
Și ce fac, controlează toate mașinile în portbagaj? Pun pe toată lumea să deschidă valizele și sacoșele? unsure.gif
Sau au cîini special antrenați să miroasă carnea de porc, așa cum sînt ăia pentru droguri? laugh.gif
MuciX
Nu sunt toți câinii antrenați să miroasă carnea de porc? nedumerire.gif
VladSoare
radmasa.gif
Și-asta-i adevărat. biggrin.gif
Dar ei miros orice fel de carne. Cum se prind vameșii că-i de porc?
Cu cîrnați de oaie am voie? Sau mi-i confiscă și pe-ăia?
gratian.bran
asa-i la noi....intrebi omul de un lucru si te trezesti cu chestionare de personalitate.....de ce nu poti raspunde clar si la obiect si trebuie sa bati cimpii? care-i treaba?

eram interesat de un raspuns gen ,,am fost acum o zi(doua...) si m-au controlat sau nu m-au controlat ....ce-i asa complicat? daca vroiam sa trec tot porcul nu va intrebam pe voi.

oricum , multumesc si pentru rasspunsuri si pentru maniera (manierele ) in care s-a raspuns. cine m-a pus sa intreb....data viitoare , iau o tesla.
VladSoare
Așa, și? Crezi că din cauză că batem noi cîmpii n-ai primit răspunsul pe care-l voiai? Dacă nu băteam cîmpii și n-ar fi existat nici un alt mesaj în topicul ăsta în afară de al tău, ai fi fost mai fericit?
Cine poate să-ți răspundă la obiect, o s-o facă. Dacă n-a făcut-o nimeni, înseamnă că nu știe nimeni.

PS. Eu chiar am întrebat serios cum fac controlul - dacă se controlează toate portbagajele și valizele. Pentru că mă gîndeam să merg la Veliko, dar dacă se lasă cu cozi de cîteva ore ca să caute cîrnați, mai bine renunț pentru moment. Nu car niciodată mîncare după mine, dar n-am chef să stau degeaba la coadă din cauza celor care o fac.
AndreiMR
La Ruse nu controlau pe nimeni la bagaje acum 2 saptamani...am trecut de vama in 10 minute cu tot cu plata taxei de pod.
bion
Omu vrea sa stie ACUM.
@ argon Ungaria, Moldova, Ucraina tac ca porcul ca de la ei a venit.Ai care nu au graniat cu noi inca stau linistiti( icon_mrgreen.gif ).Vad ca a reizbucnit masiv in BH.
Mai pe vremuri in situatii similare tin minte ca era control la valiza si nu treceai nimic ce era carne.
VladSoare
QUOTE(gratian.bran @ 17 Aug 2018, 09:59)
eram interesat de un raspuns gen  ,,am fost acum o zi(doua...) si m-au controlat sau nu m-au controlat ....ce-i asa complicat?
*

Și nu ți-a răspuns Radian exact așa? Vezi mesajul numărul 2.
marksman
QUOTE(VladSoare @ 17 Aug 2018, 07:11)
Și ce fac, controlează toate mașinile în porcbagaj? [...]

Fixed! biggrin.gif
VladSoare
Corect. Toate breakurile la control! biggrin.gif
Sedanurile pot să treacă direct. cool.gif
b34uen
pe 15 august la Ruse nu mi-au controlat nici buletinele, daramite porbagajul...
tatabobu
Lasa ca m-au intrebat pe mine la Vama Veche daca am de-astea traditionale, mici, ceafa, salam.
DannyY
Si le-ai raspuns sincer sau ti-ai pastrat de-un gratar? tongue.gif
YRX
Cand a auzit ca se controleaza le-a bagat la ghiozdan... biggrin.gif
gotty
La Ruse nu te intreaba nimeni de mancare.
tatabobu
Le-am raspuns sincer. "Taman am terminat de mancat doo sanvishuri"
castelanul
nu breee....senvisuri radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.