Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia lastun
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers
Maftei victor
Salutate!! Caut o dacie lastun pentru un proiect de 16 ani. Masina sa fie intr-o stare cat de cat buna si sa aiba actele in regula. Poate sa fie de oriunde din tara.
(Fara comentarii de genul: "Nu se merita sa dai de permis la 16 ani", sau ceva de genul.)
einstein1984
pai pana ti-o omologheaza cineva ca B1.... cheltui cam cat 4-5 Ligier
Ov
rare si proaste, avantaj ca stai mai mult pe sub ea nu in ea, deci la capitolul siguranta sta foarte bine biggrin.gif
bucatzel
QUOTE(Maftei victor @ 15 Jul 2018, 23:42)
Caut o dacie lastun pentru un proiect de 16 ani.
*



Mai precis, ce inseamna proiect de 16 ani?
einstein1984
masina care sa fie condusa cu B1 as crede eu.... care se ia la 16 ani
bucatzel
Aia ma gandeam si eu, dar mai erau si celelalte optiuni:
"Un proiect care sa dureze 16 ani"
"Un proiect de aniversare a varstei de 16 ani"
"Un proiect care a durat deja 16 ani"

Avand in vedere ca n-o sa-i omologheze nici dracu' transformarea unui autoturism in scuter, ar putea sa cumpere niste carti de banii aia, poate vede prin ele exemple de exprimare corecta.
Victor3001
Avand in vedere ca un vehicul trebuie sa indeplineasca 2 reguli pt a fi bune de B1 adica sa aibe sub 550kg, ceea ce doar cel din a3-a generatie(de tabla) o indeplineste si sa nu depaseasca o anumita putere, nu mai stiu care e limita. Stiu sigur ca lastunul nu o depaseste smile.gif) Deci poti conduce Lastun la 16 ani...stiu asta ca m-a interesat si pe mine dar am ajuns de 3k€ sa-mi iau o motocicleta misto;))
einstein1984
5500 lei????
marksman
Pretul ala e pentru pasionati. Poza e pentru necunoscatori.
tatabobu
Purleconesiori, barnfind.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.