Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: megane 2 hatchback 16 16v 83 kw 2004
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
apostol florin
sunt nou pe forum si nu stiu daca postez unde trebuie...am un megane 2 hatchback 16 16v 83 kw di 2004 si astazi mi sa aprins caneaua galbena si fileaza intermitent si in timpul asta merge in 3 merge tremurand....a mai avut cineba problema asta
oanavas
Verifica bobinele, 1 sau 2 bobine nu-ti lucreaza si astfel iese combustibil nears si din acest motiv ti se aprinde si ceck motor
apostol florin
am verificat imi da eroare pe cilindru 3 dar bobina e buna bujiile la fel am verificat si daca trage aer fals pe la galerie dar degeaba
mnm
QUOTE(apostol florin @ 7 Jun 2018, 17:18)
.....caneaua galbena si fileaza intermitent si in timpul asta merge in 3 merge tremurand....a mai avut cineba problema asta
*



Caneaua galbena... nu inteleg despre ce vorbesti....

Daca ai mesaj pe computer injection fault/ allumage flamboaiante, si apoi se aprind si becurile de ESP, ASR, ABS pe bord este o bobina de inductie cum a zis si oanavas.
Bobinele de inductie cad pe la 70000 km +/-10000 km pe rand.
Masina pierde din putere, merge in 3 cilindri din 4 dar poti ajunge acasa.
apostol florin
semnul acesta clipeste intermitent urmat de mesajul check injection si masina merge rau de tot in 3
budspencer07
Sonda lambda ?
cj98czh
Subiect discutat, rog initiatorul sa aiba bunavointa sa caute topicul/topicele.

Inchidem aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.