Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: AC functionare necorespunzatoare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
adrianscenic01
Salut,

Sunt proaspat posesor de scenic 2 2007 131cp diesel, din nefericire am o problema cu AC-ul la care nimeni nu are rezolvare, apelez la cei care au mai trecut prin asa ceva / ai idee, poate ma pot ajuta cu cateva sfaturi.

AC se comporta foarte ciudat, cantitate freon ok, presiuni Ok, nici o eraore la tester, totusi imi sufla aer rece cum trebuie doar pe gurile din partea soferului, pe celelelte din partea pasagerului este aer la temperatura de afara. Acel motoras de mixare a aerului functioneaza corespunzator. Nu stie nimeni de la ce este.

Am intampinat problema in trecut la o alta masina,am rezolvat prin schimbarea supapei de expansiune AC, dar la scenic 2 se pare ca nu este exista acesta supapa, sau cel putin asa mi-au spus firmele de piese auto care au cautat supapa in programele de piese.

Astept sugestii si cateva idei din partea voastra.

Multumesc.







renaultscenic2006
Bineînțeles că exista organ de expansiune. Doar ca nu poate fi schimbat decat cu totul.Mai exact se afla in conductă.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.