Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: martor air bag
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
broadcast
Buna ziua am un renault scenic 3 din 2011 , se aprinde martorul airbag si cheie service , nu ramane tot timpul aprins se mai si stinge , am facut test renault si mi-a zis ''senzor pozitie scaun sofer ''.Masina a fost lovita usor in spate , au fost schimbate centurile fata si refacut calculatorul de airbag , stie cineva ce ar putea fi ?
espacern
Senzor pozitie scaun este un microcontact aflat jos pe sina.....si rolul lui este sa transmita calculatorului Air-Bag semnal de pozitie scaun pentru deschidere controlata!
broadcast
Buna , am gasit acel senzor , de acolo era problema multumesc ptr. sfat.
renaultscenic2006
de cateva zile mi a aparut si mie Check Airbag.Daca misc scaunul soferului in fata se stinge iar dupa ce il raduc in pozitie normala se reaprinde.Am vazut ca acel microcontact atinge ceva doar cand duc scaunul foarte in fata.Ce ar trebui sa verific la acel senzor?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.