Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Soclu(Dulie) Bec w5w pe renault Kangoo maxi 2017
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Kangoo & Renault Vehicule Utilitare
Andrei.87
vreau si eu un sfat unde as putea gasi un set(2 buc) dulie (soclu) bec nr inmatriculare pt renault Kangoo maxi 2017, cei de la reprezentanta au cerut un pret de imi vine sa rad si sa rad iar....
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
de fiecare data cand merg sa spal masina se ard acele becuri ( led sau normale) de la apa care intra in locul unde e becul si vorba aia cica e etans.....
azi am scos un bec cu patentul ca era spart...
Multumesc de ajutor.
O zi faina va doresc.
espacern
Cauta la magazinele auto soclul pentru semnalizator/pozitie.....de Logan! biggrin.gif
daniellu
Vezi ca lampa de numar cu cablaj se schimba pe garantie la Renault Romania, asta daca ai Kangoo-ul in garantie. Mie mi-au inlocuit acel cablaj si lampa la numar, au gasit becurile originale cu mufele extraoxidate ce faceau scurt pe acolo si-mi ardeau siguranta.
Probabil ti-au gasit cine-stie-ce inventii de becuri led (unii ar spune fara omologare) si acum te pun la plata.
big_electro61
Cauta 2 lampi bune,care sa asigure etanseitete impotriva apei,altfel e frectie la picior de lemn...
daniellu
Soclurile alea au garnitura de cauciuc, la fel si lampa. Dar apa ajunge in fasunguri totusi. Cred ca pe cabluri se scurge la spalat masina. Mie dupa ce mi-au inlocuit lampa si cablaj in garantie nu am mai avut probleme. Lampa arata ca in poza, e tiganeala sa incerci sa pui altceva.
Andrei.87
Exact, am fost la ei si am cerut sa schimbe duliile,ca sunt oxidate, au zis ca nu e din cauza lor ca sunt oxidate, ca a intrat acolo apa.....am ramas ohmy.gif
Intre timp am dat comanda pe net de pe un site de http://tor-online.ro/produs_galerie.php?cod_produs=25023
Am dat comanda de 4 buc si la pretul de 8 lei / buc sper sa tina.
Am insa nelamuriera cum fac eu acolo legaturile, ca nu am vazut o mufa care sa iasa din acel soclu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.