Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apa in interiorul masinii.
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
Fbogdan07
Sal! Am un fluence din 2011si am constatat ca in spate dreapta soferului sub pres e foarte ud.
Am crezut ca e de pe la pres cum se urca in masina, dar buretele de sub mocheta e imbibat bn cu apa, daca apesi pe el iese apa, m am tot uitat si la chederele de la portiera sa vad gaurile de scurge si sunt ok , pe la chederele de la masina nu se vede nici o urma,am mai citit pe forum da nu gasesc nimic, de la clima nu este pt ca nu o folosesc iarna, am verificat toata masina sa vad daca me e ud si in alta parte, numai acolo in spate e ud.. Ma poate ajuta cineva?
A mai avut cineva problema asta?
Va multumesc!
gratian.bran
nu am auzit de asa ceva pina cum;cauze posibile-verifica pe dedesubt daca ai vreo gaura sau orificiu de
vizitare fara dopul de cauciuc,sau gauri care de obicei nu au ce cauta pe acolo, ca rezultat poate ti-a intrat apa din exterior, si aceasta ar trebui sa fie murdara,deci culoare gri la burete

cel mai probabil o sticla de apa uitata sub scaun,cu dopul nestrins

poate geamul uitat deschis pe ploaie
Fbogdan07
Nu am uitat nici bidon, nici geamul deschis, am sa ma uit la burete sa vad daca e negru, m am uitat pe dedesupt si pare ok.
Presupun ca pe la un cheder ceva, ca nu imi pot explica.
Merci pt ajutor! :-)
xmisterx
Verifica bine pe la fetele de pe portiere, vezi gaurile de scurgere de sub ele sa nu fie infundate, apa care se scurge de pe geam ajunge in portiera daca nu are pe unde sa se scurga ajunge in masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.