Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema cu răcirea
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Logan
adragoste
Bună ziua!
Am un Kangoo, fabricat în 2005, 1,5 Dci, și mi se aprinde, de puțin timp, la bord, martorul ce arată probleme la motor. Nu clipește, deci nu e problemă de injectoare. Arde continuu, deci e problemă de răcire. Așa scrie în cartea lui. Am observat asta la un drum de o oră, dar figura s-a repetat și la un drum scurt, în oraș, cînd motorul nu apucă să se încălzească, darmite să se supraîncălzească. Am verificat nivelul antigelului și este foarte bun. Nu se vede nimic suspect. Nici nu știu la ce mai trebuie să mă uit. Ce pot să fac înainte de a apela la un mecanic?
Mulțumesc pentru timpul răpit!
Toate cele bune!
R19/16v
N-ai citit bine in carte. Mergi la reno, fa o diagnoza.
adragoste
Mulțumesc R19/16v! Am verificat și am citit bine. Mersul la service îl aveam în rezervă. Mă așteptam la niște variante, niște sugestii de verificări etc. Poate așteptam prea multe de la un forum dedicat Kangurilor.
espacern
Unde ai postat este sectiunea Logan....nu are nimic din "dedicatia" Kangoo.
Pune capitolul din carte unde scrie ce "bine" ai vazut.....sa vedem si noi minunea cu explicatia detaliata despre martorul respectiv.
palinciprian1
Daca nu se raceste motorul , e posibil ca termostatul sa fie blocat.

einstein1984
in vreo 3 ani o fi rezolvat
pistritu
Stai ca apare baiatul din nou sa sparga seminte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.