Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poziția renault modus partea stanga
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
Valutu
Salut tuturor am vrut să schimb becurile de la poziție spate si cred ca sa ars ceva ca nu mai merge poziția spate si fata partea stanga, stopul pe frână stanga si nici becurile de la numar. Ce poate sa fie ? Mentionez ca becurile sunt ok. Aștept răspuns ms
espacern
Siguranta ai verificat-o....sper?
Valutu
Sincer nu trebuie sa fie in cutia de siguranta de la motor nu? excl.gif

17 Feb 2018, 18:56:
Salut unde se află cutia aia cu sigurantele pt pozitie ca tot o caut radmasa.gif
RazvanF
Nu stiu cum e la masina ta, dar eu am avut un mitsubishi si am patit la fel, am ramas fara pozitie stanga fata + spate si iluminarea bordului nu se mai aprindea si nici buzzerul care te ateantioneaza ca ai lasat pozitia aprinsa si vrei sa cobori din masina ....am cautat si tot am cautat si era o siguranta din compartimentul motor de 10 amperi. Era cate una pentru fiecare parte a masinii. La inspectia vizuala era ok, dar cand am pus aparatul de masura pe ea mi-a aratat ca e arsa.
espacern
QUOTE(Valutu @ 17 Feb 2018, 06:34)
Salut unde se află cutia aia cu sigurantele pt pozitie ca tot o caut  radmasa.gif


https://www.google.ro/search?q=boite+a+fusi...KHca2AHEQsAQIJg
Valutu
Gata am rezolvat multumesc
daniellu
Daca ti se mai intampla verifica fasungurile lampilor de la numar.
espacern
@valutu=Ce ai rezolvat mai exact?
Scrie cum ai reparat defectul....sau doar cand "doare" se scrie si la rezolvare se uita de explicatiile care poate ajuta!
Valutu
Salut 3ra siguranta arsă multumesc si imi pare rau se întârziere cu raspunsul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.