Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Setare ora ceas Kangoo
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Kangoo & Renault Vehicule Utilitare
Liviu Zanvetor
Va salut stimati prieteni de pe forum. Va rog daca poate careva sa -mi spuna cum se poate regla ora ceasului din bordul unui kangoo, daca comenzile cd-payerului nu functioneaza. Am schimbat azi bateria si trebuie resetata ora pe ceasul din bordul cu kilometri efectuati. Multumesc anticipat. O zi frumoasa.
Andrei.87
Buna , la modelul meu de Renault Kangoo am 2 butoane pe maneta de stergatoare, cumva + si -
Dau la Heure palpaie si apoi setez tinand apasat unu din cele doua
Am patit si eu cand imi dau cei de la reprezentanta bateria jos pentru a schimba la pedala de ambreiaj o prostie de plastic.
ccoto
Ceasul se ajusteaza din butonul de langa afisaj km si ora, cel cu care se reseteaza odometrul. Se roteste scurt catre dreapta butonul si ceasul incepepe sa palpaie la digitii de ora. Prin mentinerea apasata a butonului, se fixeaza ora. Se roteste din nou catre dreapta butonul si incep sa palpaie digitii pentru minute. Se apasa butonul si se potriveste ceasul la minute. Apoi se roteste inca o data la dreapta pentru confirmare.
Liviu Zanvetor
Domnilor imi cer scuze ca nu am raspuns fiind foarte des plecat din tara. Va multumesc frumos ptr intersul si atentia acordata solicitarii mele. Va doresc drumuri bune. Inca o data scuze si multumesc frumos.
_Marian_
salut, la mine am pe cadran acel buton tip tija. ca sa intru in setarea datei procedez astfel: apas pe acel buton pana cand imi arata kilometrii parcuri in total(aceea suma de ordinul sutelor de mii). atunci tin din nou apasat pe acel puton si imi intra in partea de setare a ceasului. dupa tin din nou apasat pe acel buton, incepand astfel ca digitii minutelor sa creasca. astfel ei timp de cateva seconde cresc in mod normal apoi cresc rapid. odata cu aceea crestere rapida a digitilor minutelor cresc si digitii orei in mod alert.. urmam procedura descrisa mai sus pana se ajunge la ora dorita. apoi apas in mod consecutiv pe acel buton pana se ajunge la minutul dorit cu mentiunea ca se va vrea sa se seteze c-un minut in plus. ca sa confirm nu mai trebuie sa fac nimic, se confirma si apoi astfel se seteaza ora+minutul in ceasul de bord.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.