Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1300 bleu - 1977
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
adifulful
Salutare, am intrat din nou in posesia unei Dacii 1300 la numai 27. 700 km ( asa cum imi plac mie pentru ca si cea rosie cand am luat-o avea tot 27.000 ). Pot sa spun ca am salvat-o de la distrugere, masina statea de 2 ani afara plus, mai era depozitate o groaza de mizerii si piese metalice pe langa ea, chair si pe ea.
Masina arata destul de ok, adica nu prezinta urma grave de rugina, ce e rugina are se paote remedia destul de usor. Motorul este perfect functional merge foarte frumos, am adus-o chiar pe roti pana la locul unde am depozitat-o ( 5 km ) si am ramas foarte impresioant de cum merge masina, avand in vedere ca sta de 2 ani.
Masina are in mare parte vopseaua originala.
Actele sunt ok, urmeaza o transcriu cat de repede pana nu baga sarlatanii astia taxa auto.
SOS !
Masia a fost lovita de o tanara domnita care nu prea se stia cu volanul batranei, a fost remediata, dar nu a fost vopsita.
Caut daca are cineva sa imi dea la schimb o capota bleau si o aripa, capota pot sa o ofer pe cea de pe masina, care este in stare foarte buna iar aripa o platesc. Conditia este sa fie in stare buna piesele.
Ma bucur ca am mai salvat una.
STORMTROOPER
Felicitari pentru achizitie. Sa o stapinesti sanatos si la cati mai multi km fara probleme cu ea!!
adifulful
microbu` e mare ce sa fac radmasa.gif
adifulful
Am remediat impreuna cu Bogdan, in mare tot ce avea probleme tehnice.
Sistemul de iluminare
Franele ( schimbat pompa centrala)
Schimb de ulei
Inlocuire furtune de alimnetare
Plus un test drive, masina se comporta foarte frumos ( nu bate nu trocane nimic) motorul merge ceas si trage foarte bine, nici nu ma mir la 27 de mii.
Joi avem programare la itp cool.gif
VL88MFG
Felicitari pentru noua achizitie! sa o stapanesti sanatos! smile.gif
PS: poate ii pui nr SM 27 OOO smile.gif)
oldtimercraiova
QUOTE(VL88MFG @ 19 Dec 2017, 07:54)
Felicitari pentru noua achizitie! sa o stapanesti sanatos!  smile.gif
PS: poate ii pui nr SM 27 OOO smile.gif)
*



Chiar de-ar vrea sa-si ia numar cu "O" la inceput nu ar fi permis , pentru ca s-ar confunda cu 0 , asa ca toate numerele astea sunt salvate in baza de date a Politiei , ca fiind numere ocupate.
adifulful
Ce frumos ar fi un asemenea numar, dar din pacate asa e, nu poti.
cerd ca ori PCR ori GEO ( numele meu) UAP 77 e ocupat in pacate.
Sau, imi dati idei de un numar frumos?
oldtimercraiova
Sau RSR.
harby ;))
77 IAP
sorin1983
nu se dau nr cu I ca prima litera...
razvan32
de ce?
adifulful

Avem ITP, dupa 7 ani.
Ma apuc dupa revelion de transcriere si de lucrarile de reconditionare, masina nu va fi revopsita, pentru ca are vopseaua originala, vor fi retusate locurile unde este necesar.
adifulful
Primul drum mai lung, cota 1500 masina merge exemplar.
Se uitau astia cu jeep-urile la mine ca la urs blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.