Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sonda marsarier
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
JhonyEspace
Inainte sa montez senzorii, am constatat ca nu am lumini de mers inapoi, pe marsarier, asa ca am verificat becurile, siguranta, dar degeaba.
Am fost intr-un service autorizat sa montez alta sonda, dar dupa juma de ora, mecanicii lui peste au renuntat sa mai monteze pe motiv ca nu o gasesc, spuneau ca trebuie demontata roata si carenajul dar ei nu mai aveau timp ca era la sfarsit de program si operatia dura cel putin o ora.
Am plecat suparat si a doua zi m-am dus la un garaj la coltul blocului, i-am explicat omului patania cu o zi in urma si omul a inceput sa dea bateria jos si suportul ei si in 10 min a schimbat sonda.
Cu alte cuvinte, sonda la Espace 1.9 se afla sub baterie.
segcm
aia nu-s mecanici. Sunt niste baieti care lucreaza in service. Nu-i lasa sa se apropie de masina ta decat la curatenie biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.