Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scurt stop dreapta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
body_bwa
Buna ziua colegi . De curand timp am aflat ca am probleme cu stopul dreapta . mai exact observ ca e in scurt , dau semnal dreapta , totul ok , pana pun piciorul pe frana si incepe sa licare intermitent si repede becul de frana .... daca las pozitiile aprinse licare intermitent cu cel de pozitie/frana... m-am uitat si la mufa azi , am dat cu wd40 in speranta sa fie doar oxidata , dar din pacate nu .. .atasez si o poza cu partea cealalta de la stop , cu pinii ... unde e copt pinul 2
dan22y
Vezi la bursa e un coleg ce vinde suportul de becuri, exact ce ai nevoie tu, la pct.17
body_bwa
Sigur o fi doar plăcută aceea? Am mai văzut pe internet ceva de genul ca ar fi din mufa problema... ma gândesc sa nu schimb aiurea și sa meargă la fel ca cea de acum.. 😒
clio4edc12
Ala e pinul de masa, nu e masa buna. Se rezolva daca tragi un fir de oriunde de pe caroserie pe circuitul de masa de pe placuta.
nislau
Sustin afirmatia colegului anterior. Am patit la fel si am tras alt fir pe masa stopului. La mine făcea ca luminitele de brad
ionitagelu
Nu e vorba de un scurt, e un contact imperfect. Se pot curata cu atentie pinii din mufa si de pe placuta. Spray contact si hartie abraziva foarte fina. Si mai tensioneaza putin lamelele din mufa sa faca contact ferm.
body_bwa
S-a rezolvat . Problema fiind tripla doar ... multumesc colegilor pentru ajutor
stefan2891
Pana la urma cum ai rezolvat? ca si la mine semnalizare cu frana de pe tripla stanga merg intermitent
masteryoda
si eu am aceeasi problema la lampa din dreapta,azi lam demontat,mam uitat la tripla,nu am urme de supraconsum,lamelele stau toate in pozitia optima,iam marit firul de masa prin adaugarea altuia de 1,5mmpatrati ,si tot degeaba,,,,face ca instalatia de craciun
buzasparta
Vezi ambele parti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.