Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Clapeta acceleratie Koleos benzina 2.5
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos > Renault Koleos
Fulgertoys
Ii salut pe membrii forumului si postez si eu acest topic cu problema de la masina mea, un Koleos benzina din 2008.
Mi s-a spus de la service Renault ca trebuie inlocuita clapeta de acceleratie pentru ca sunt probleme de ordin electric. Ca si simptome, la relanti, motorul pierde din turatie, revine si chiar moare.
Am citit ce au scris doi colegi de pe forum care au reusit sa umble la partea electrica la clapetele de la masinile lor (nu erau Koleos) si a fost ok. Este vorba de costi 75 si synergist.
As incerca acelasi lucru, tinand seama ca pretul unei clapete noi este cca 4300 lei.
Exista cineva care poate (contracost) sa incerce macar sa faca ceva la partea electrica? Poate iese bine. Daca nu....nu.

Multumesc anticipat.
PetruDez
Esti 100% sigur ca e de la clapeta si nu de la altceva? La ce service Renault ai fost. Recomandarea mea e sa nu pui mare baza in service-urile renault. Marea majoritate sunt habarnisti total incompetenti pusi diar pe tepuit clientul.

Sunt si exceptii dar o exceptie e o exceptie.

De unde esti?

P.S. Sunt extrem de interesat sa aflu parerea ta si detalii mai multe deapre masina.
Fulgertoys
Constatarea a fost facuta la Meridian Vest, Bucuresti.
PetruDez
Vezi codu sicauta penet vezi ce gasesti.

Dar sunt interesat in rest despre comportament cutie etc al masinii.

Consum real oras exterior. Vreau sa imi iau una...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.