Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scenic 2 1.9dci 2005
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
Manane74
Salutare la toata lumea
E prima oara cand scriu pe un forum ......am un grand scenic. 1.9dci din 2005 de vreo luna si sunt foarte multumit de el dar am o vibratie usoara in momentul cānd accelerez iar cand o scot pe liber e super silentioasa...
Are cineva idee de la ce ar putea fii chestia asta?
Va multumesc mult
miciceii
Salutare!
Si eu am niste vibratii in plaja de 2200 rot. si pe loc si in mers.Eu suspectez fulia de accesorii sau ambreiajul,posibil volanta dublu masa.
Probabil este valabil si la tine.
Manane74
Salut si mc ptr raspuns....am rezolvat problema, era suportul de motor cel mare de pe contra aripa.
Ai cumva idee daca se poate schimba bucsa de la caseta de directie?
miciceii
QUOTE(Manane74 @ 5 Oct 2017, 16:14)
Salut si mc ptr raspuns....am rezolvat problema, era suportul de motor cel mare de pe contra aripa.
Ai cumva idee daca se poate schimba bucsa de la caseta de directie?
*


Salut!
Ai verificat si ai joc in caseta?
Te intreb pt.ca si eu am avut ceva asemanator,dar nu a fost caseta.Am schimbat bucsele de la bara stabilizatoare ,pivotii si bieletele antiruliu si a disparut troncaneala.
Da se poate schimba numai pe partea dreapta parca,dar nu stiu cat de ok sunt bucsele care se vand pe net.
Am cumparat si eu atunci cand am avut problema ,o bucsa galbena de pe net care era varza,nu avea nici o treaba cu bucsa originala a masinii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.