Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cruise control
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Georgetur
Bună seara.Am apărut și eu aici cu o problema dacă cineva a mai patito va rog sa dati de stire.A început sa huruie cutia de viteze aceasta fiind jr5 337 am înlocuito ce am pus este jr5 175.la activarea pilotului în dreapta a2a functioneaza când schimb în a3a acesta se opreste și nu se mai activează nici in a4a nici a5a nici indicatorul de schimbare a vitezei nu mai indica.Menționez ca pe 2 testere Clip nu sa găsit nici o eroare nimic totul functioneaza.Renu este euro5 din 2011. Știe cineva ceva sau a mai patito? sad.gif sad.gif sad.gif
AdR!@N
Posibil colegii de pe sectiunea megane 3 te pot ajuta mai mult. Aici suntem cu Laguna 2.... generatia asta (mai veche) nu are treaba de indicator de schimbat treapta, asa ca nu a mai patit-o nimeni pe aici.

Spor in remedierea problemei!
Adrian
espacern
Cutia de viteze trebuia schimbata cu una identica.....si pentru alte informatii cauta pe forum ca sunt destule subiecte asemanatoare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.