Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1300- Clean Styling
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
slabutzggg
Cu dorinta de a achizitiona o masina decenta si cu o baza buna, dupa o cercetare intensiva am reusit sa fac o achizitie multumitoare.
Asadar: DACIA 1300, 1972, vopsea originala, surprinzator fara prea multa rugina chiar dupa verificarea pe elevator... smile.gif
Tin sa mentionez ca masina a fost adusa pe roti cca 400km fara nicio problema.

Start adventure!
MuciX
Ce bine ca a disparut banda aia cu turbo sport, chiar strica tot fengshui-ul. smile.gif
Arata bine baba, s-o porti cu placere.
Ce planuri ai cu ea?
Adrian Frigo
Norocosule... sad.gif

Să o stăpânești sănătos!
opre
Frumos, sa o stapanesti sanatos!
slabutzggg
Multumesc!
Planurile sunt unele marete, rezultatul se doreste a fi unul curat si cat mai aproape de original.
In prima faza, masina urmeaza sa aiba parte de o revizie la toata legatura cu solul, sistemul de franare, evacuare.
La finalizarea operatiunilor de mecanica, urmeaza dezechiparea si pregatirea pentru vopsitorie.

MuciX
Sfatul meu, lasa mecanica pentru dupa tinichiderie.
Odata desfacuta masina oricum vei avea acces mai bun la mecanica. Nu mai baga bani in articulatii, daca ai suspiciuni de rugina.
maho
Ce-a patit parbrizul original, de-a fost schimbat chederul?
De eleron nu mai zic nimic.
slabutzggg
Inclin sa cred ca este parbrizul original numai ca inima are acum un aspect negricios.
Cat despre eleron, am luat deja atitutine si l-am eliminat doar ca mi au ramas gaurile in capota portbagajului asa ca o sa trebuiasca sa o inlocuiesc...

MuciX
Daca tot faci tinighigerie, alea probabil merg curatate si alamite. Asta daca merita capacul salvat.
Stefan.alex78
Frumoasa masina, am avut ocazia sa o vad la garajul mecanicului si pe calea asta ii urez felicitari proprietarului.
Masina este o foarte buna baza, in proportie mare originala cap coada, parbrizul este al ei, inima are intr-adevar o culoare neagra spre maro. Capota spate nu cred ca scapa doar cu alamit...gaurile de prindere pentru eleron sunt foarte mari, ar merge sudati banuti de metal...dar greu cu accesul.

Spor la mesterit si in caz de nevoie ma puteti contacta ( aveti numarul in semnatura), mai ales ca suntem vecini de localitate smile.gif)
oldtimercraiova
Foarte frumoasa!


Bravo ! biggrin.gif
slabutzggg
Work in progress...[attachmentid=1628071447]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.