Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lumina slaba bord
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
renotgo
Va salut ! Am cumparat de cateva zile o Laguna, si nu inteleg de ce lumina la bord este foarte slaba. Am inlocuit mai multe becuri, 12v-2w, si lumina la bord este foarte scazuta, chiar daca incerc sa-i reglez intensitatea din rotita de sub volan. A mai intampinat cineva problema asta?
Daca cineva cunoaste rezolvarea problemei, il rog sa-mi raspunda, multumesc!
cj98czh
Rotita aia de care reglezi este dusa .. trebuia doar sa cauti smile.gif
renotgo
Rotita aceea regleaza intensitatea luminii, dar pe o plaja de la foarte mic la mic...Multumesc pentru raspuns !
renotgo
Am inlocuit rotita, nicio schimbare. Am verificat sigurantele, si toate-s bune. Va trebui sa merg la service.
ss_remus
Ai pus becuri de putere mai mare, poate asta e cauza. La Laguna trebuie becuri de 12V 1,2 W , iti dau codul de OSRAM, adica ce am pus eu pe a mea acum ceva timp cand le-am inlocuit pe toate: OSRAM 2721MF
renotgo
Bine, multumesc mult! O sa verific.
djenergy84
ss_remus Nu pot sa-ti trimit PM... din intamplare mai ai autocolant bord Megane 2 sau mai poti face comanda? Multumesc!
renotgo
Am rezolvat problema inlocuind cu leduri becurile nenorocite de pe bord. Erau tot felul de becuri, de 24v-1,2w...12v-2w, becuri arse si multe obosite. Unii se pricep al naibii de bine sa incurce lucrurile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.