Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tip filtru ulei
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
gabi.
Salut!
Astazi mi-am comandat cele necesare pentru schimbul de ulei si filtre pentru Laguna mea din 2003, motor 1.9 (F9Q750). Pentru ca intotdeauna iau filtre Mann, asa am facut si de aceasta data.
Problema e ca exista 2 tipuri de filtru de ulei Mann: W75/3 cu deschidere supapa la 1,2 barr si W79 cu deschidere la 2 barr.De obicei foloseam pe primul doar ca de aceasta data cel de la magazin mi-a spus ca, conform codului cel de 2 bari este cel bun.

Voi de care utilizati (1,2 sau 2 bar) ?

Multumesc mult
dturoiu
QUOTE(gabi. @ 24 May 2017, 17:39)
Salut!
Astazi mi-am comandat cele necesare pentru schimbul de ulei si filtre pentru Laguna mea din 2003, motor 1.9 (F9Q750). Pentru ca intotdeauna iau filtre Mann, asa am facut si de aceasta data.
Problema e ca exista 2 tipuri de filtru de ulei Mann: W75/3 cu deschidere supapa la 1,2 barr si W79 cu deschidere la 2 barr.De obicei foloseam pe primul doar ca de aceasta data cel de la magazin mi-a spus ca, conform codului cel de 2 bari este cel bun.

Voi de care utilizati (1,2 sau 2 bar) ?

Multumesc mult
*




Salut, de care filtru ai folosit pana la urma? Cel W79 este putin mai inalt decat celalalt... Si eu trebuie sa fac schimbul si nu stiu de care sa pun...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.