Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inlocuire casetofon
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
airineidaniel
Salut. Am un renault clio din 2004, motor 1.4 benzina , berlina. Am pe ea casetofon original tuner list dar cu caseta. As vrea sa ii pun radio cd tot original sau aftermarket doar ca la astea e foarte posibil sa nu mearga comenzile de la volan iar din aceasta cauza prefer radio cd original, exact acelasi model ca al meu doar ca vreau sa fie cu CD. Am gasit pe internet ce vreau eu insa unul dintre oamenii pe care i am sunat mi au spus ca nu stie daca merge pe clio deoarece el l a folosit pe megane sau laguna, iar altul mi a spus ca a venit cineva cu un clio ca al meu si nu i a mers.

Intrebarea mea este urmatoarea: daca imi iau unul cu cd risc sa mi iau teapa si sa nu functioneze? Sau sa nu mi apara pe display deasupra pe bord, sa nu mearga comenzile de la volan?

Daca cineva a mai facut acest upgrade sau daca stie ceva legat de asta, il rog sa ma ajute si pe mine ca m am saturat de claritatea idioata de la modulatoare.

Am atasat o poza cu unul exact cum am eu si cum vreau sa mi pun.
espacern
Cauta pe forum ca sunt destule tipice deschise cu subiectul asta....nu trebuie altul nou.
Normal trebuie sa functioneze comanda volan...daca mufa e identicã.
airineidaniel
Am cautat si nu am gasit nimic asemanator, multe dintre subiecte erau mufele, display, comenzi, cod uri. Am sa continui sa caut poate mi a scapat ceva
andutu
Am trecut eu de la caseta tuner list la CD tuner list luat de pe megane si merge fara problema singura diferenta lumina butoanelor (alba) dar am inlocuit ledurile.
oanadenisa
o sa functioneze perfect si comenzile si display ul cu ce ai atasat in poza.
Daca vrei MP3 original plus cablu AUX ,am unul la bursa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.