Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimb faruri Laguna 1 ph 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
marckyyzgz
Salutare, daca este cineva pe aici care are idee cum se schimba farurile la Laguna 1 phase 2, il rog frumos sa ma ajute.
Am cumparat de pe net 2 faruri noi si vreau sa le schimb eu, dar problema este ca nu pot sa dau jos grila din imagine...
Are 3 suruburi, le-am scos, si are niste cleme...dar nu iese.

27 Apr 2017, 21:47:
Am gasit pe un site englez cateva indrumari.
Pentru cei care au nevoie de asa ceva atasez niste poze aici.
Deci: Ridicam capota si vom vedea 3 suruburi torx T30 in partrea superioara iar 2 sunt ascunse in partea inferioara intre grila si bara de protectie.
Apoi mai avem 2 suruburi torx T20 in parti, le desfacem si grila ar trebui sa iasa usor...
Eu le-am desfacut pe alea 3 dar nu am stiut de alea doua de jos...
Farul are 1 surub de 10 sus si unul de 10 jos.
iulex80
trebuie sa fortezi putin la coltul aripei sub far cu o surubelnita, pune o carpa sa nu zgarii aripa
marckyyzgz
Am reusit sa le schimb, maine merg la service sa mi le regleze (15 euro), am economisit 70 de euro.
Nu ar fi problema de banii aia dar imi place sa fac eu, ce stiu ca pot face biggrin.gif
hunter75
Pune si tu poze inainte si dupa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.