Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault R-link - Mirrorlink functional!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
smoovie2003
Salutare tuturor,

Am revenit cu stiri.

Confirm ca se poate instala Mirrorlink pe displayul de navigatie R-link de pe modelele Renault.

Videoclip Mirrorlink - Renault Megane III

Merge cu telefoanele Samsung care au functia Mirrorlink in meniu. (S6,S7,S8, probabil si altele).

Este necesara instalarea pe telefon a aplicatiilor compatibile cu standardul Mirrorlink.

Daca e cineva interesat, PM va rog.

O zi frumoasa tuturor!
piggy
Salut. Ne poti da mai multe informatii pls? Cum se face conexiunea? Este nevoie de ceva modificari?

Mersi.
smoovie2003
Pot activa la cerere Android auto pe toate Displayurile de navigatie R-link.

Android auto permite utilizarea Google Maps si Waze direct pe displayul de navigatie, utilizand controalele de pe joystick si ecranul tactil.

Google maps este superior oricarui sistem de navigatie original, intrucat detecteaza firme, restaurante, locatii ce nu se regasesc pe hartile originale ale navigatiei.

Practic se elimina complet nevoia de a updata hartile sau schimba cardul.

Este necesara doar o conexiune la internet si un telefon android cu quad core minim.

Pot de asemenea activa Siri pentru R-link.

Prin apasarea butonului cu pictograma cu voce, se activeaza Siri daca telefonul este conectat prin bluetooth la R-link si poate primi comenzi vocale.

Pentru detalii va rog sa ma contactati in privat.
mafiosso_LODAN
Pe Laguna 3 cu Rlink merge?
LAURR
Sa inteleg ca totul este contra-cost ? blink.gif
Gill_ro
Da, cica totul costa 50 de euro...
Gratian28
O întrebare pentru colegul @smoovie2003,

Pentru a utiliza Android auto acesta necesită conectarea telefonului la unitatea media a mașinii, corect?
Dacă doresc să folosesc această funcție și în același timp să ascult muzică de pe usb, cum procedez?
Mulțumesc.
marstancu
smoovie2003 la un Renault Kadjar te bagi?
Poty
sau la un megane IV pt rlink2?
rlum229
Se poate muta postarea la vanzari...servicii??? Nu ii vad sensu aicil! Astazi am vazut un sisten rlink de la PNI singura conditie ca sa functioneze Youtube,Maps....etc este ca navigatia noastra sa aiba iesire AV... Nu stiu daca are, poate stie vreun coleg, daca are iesire este ca si rezolvata problema.
smoovie2003
Da, ideea e buna pentru mutare.

Pentru Kadjar si Megane IV cu versiunea 2.x inca se lucreaza la o solutie.

revin cu detalii...
hadryan
smoovie2003 vreau si eu la un Renault Kadjar? afecteaza garantia ? presupune montarea unei interfete ?
Cristian85
Eu sunt intresat de mirrorlink. Cum pot sa dau de tine ?
Silearnautu@yahoo.com
QUOTE(smoovie2003 @ 20 Apr 2017, 09:52)
Salutare tuturor,

Am revenit cu stiri.

Confirm ca se poate instala Mirrorlink pe displayul de navigatie R-link de pe modelele Renault.

Videoclip Mirrorlink - Renault Megane III

Merge cu telefoanele Samsung care au functia Mirrorlink in meniu. (S6,S7,S8, probabil si altele).

Este necesara instalarea pe telefon a aplicatiilor compatibile cu standardul Mirrorlink.

Daca e cineva interesat, PM va rog.

O zi frumoasa tuturor!
*




25 Dec 2020, 15:50:
Salut se poate folisi mirror link cu iphone 11? Am megane 4 din 2016 cu rlink
Ms
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.