Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Accesorii aripi fata - GTS
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
costicutz
Salut!
Inca nu pot renunta la masinuta mea R19 Chamade Ph1 din 1990, 1721 cmc, 54 KW, motiv pentru care am inceput sa mai investesc in ea (in decurs de 11 ani nu mi-a mancat bani decat pe combustibil, discuri de frana, un kit de ambreaj, si tobe). Am 11 ani de cand circul pe GPL si motorul nu are nici o problema. In fine va rog sa ma ajutati cu o problema care o intampin si anume: am pierdut acel accesoriu pe care scria GTS situat in aripa dreapta si acum a ramas o gaura. Va rog sa ma ajutati sa imi spuneti unde pot gasi acest accesoriu, sau eventual ce pot pune in loc. Am gasit pe autolux o lampa semnalizare care cred ca ar veni in acel locas dar au doar o singura bucata ceea ce nu ma ajuta.... In continuare sunt mandru de aceasta masina veche care m-a dus oriunde am dorit (mare, munte, transalpina, transfagarasan) si sunt legat de masina emotional. Inca sta foarte bine la vopsea fiind originala, doar pe cupola a inceput sa se exfolieze lacul. Deci in concluzie rugamintea mea este: ma puteti ajuta cu o indrumare de unde pot achizitiona aceste accesorii sau poate are cineva de vanzare... Multumesc!
tynn
Am eu chestiile respective, dar sunt de PH 2, cu aceeasi motorizare. Pe o parte scrie 1.8, iar pe cealalta RT. Masina e trasa pe dreapta si vreau sa o dezmembrez. Daca te mai intereseaza si alte piese, ma poti suna la 0724.445.073
costicutz
Pana găsesc ceva am cumpărat 2 accesorii portocalii reflectorizante autoadezive asemănător cu ochiul de pisică de la bicicleta 😁am să încerc să văd poate se potrivește lampa de semnalizare de la Logan. Am impresia ca am și cabluri cu mufa pentru semnalizare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.