Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: carminat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
fissa
buna,recent am cumparat un megane din 2010 1.9 diesel 131cv si nu am cardul sd pt gps,stie cineva daca pot sa il descarc de undeva harti si soft sau ce mai trebuie si sa il instalez pe un card?as mai avea o intrebare,de ce cateodata fara sa fac nimik chiar si in mers apare eroare la frana de mana(electronica) si tot asa dispare?
nashu1111
Salut, acelasi `atelaj` am si eu smile.gif
In legatura cu cardul pt navi, teoretic se poate face, eu nu am reusit(sunt pe net multe tutoriale si harti, dar eu nu am reusit), daca esti din partea de vest te pot ajuta cu un nr de tel, m-a costat 100lei+card 8gb, cu hartile actualizate 03.2016, cuc conditia sa ai navi carminat tomtom normal, nu live.
PS: o sa te obisnuiesti in timp cu erorile care apar si dispar la Renault, la mine imi tot apare check airbag(senzor impact stalp dreapta, schimbat, umblat pe la mufe, degeaba, m-am resemnat)
IonutGligan
QUOTE(nashu1111 @ 28 Jan 2017, 11:34)
Salut, acelasi `atelaj` am si eu smile.gif
In legatura cu cardul pt navi, teoretic se poate face, eu nu am reusit(sunt pe net multe tutoriale si harti, dar eu nu am reusit), daca esti din partea de vest te pot ajuta cu un nr de tel, m-a costat 100lei+card 8gb, cu hartile actualizate 03.2016, cuc conditia sa ai navi carminat tomtom normal, nu live.
PS: o sa te obisnuiesti in timp cu erorile care apar si dispar la Renault, la mine imi tot apare check airbag(senzor impact stalp dreapta, schimbat, umblat pe la mufe, degeaba, m-am resemnat)
*




daca sunt erori inseamna ca la masina aceea ceva s-a intamplat s-a umblat sau s-a stricat ceva... asta nu inseamna ca asa e la toate sau e ceva tipic Renault, din contra....

poate sunt eu mai norocos de am o masina reusita asta inseamna ceva si e meritul si primului proprietar german care a intretinut masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.