Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme ceasuri Koleos
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos > Renault Koleos
wreiceva
Sal all. Am un Koleos 2009 2.0d 150cp dynamic. Problema e asa - Nu se mai vede pe display ul central (cel dintre casuri) nu mai are contrast.. se vede decat dintr o parte.. lumina are dar scrisul e fff sters.. de asemenea imi zice sa verific senzorii de presiune la roti masina nevand asa ceva. Cauza o cam banui cineva a modificat softul la ceasuri. Ma ajuta cineva sa rezolv problema? Ms
ady_vasiloiu
Pune o poza si fii mai explicit. Vezi ca este si un potentiometru cu care poti modifica luminozitatea ceasurilor, incearca sa invarti de el.
wreiceva
Nu ma refer la luminozitatea ajustabila a intregului panou...
Mai exact intre ceasurile masinii exista un mic display lcd unde indica Km masinii si computerul de bord (consum range etc)... Bun scrisul de pe acest display este extrem de sters aproape invizibil (nu are contrast) Ecranul este luminat insa scrisul e f sters. Cneva a umblat la soft ul ceasurilor. De atunci scrisul e f sters si sta aprins chenarul masinii care spune sa verific senzorii presiune roti.
dan22y
Ia legătura cu colegul gsalexandru.... are la bursa anunț cu reparatii ceasuri de bord. Poate îți dă un sfat sau chiar îl va repara.
De când ai observat treaba asta? Cumva cel de la care ai luat masina sa fii "intervenit" și nu a știut ce face pe acolo?
wreiceva
i am dat mail sper sa l vada sa raspunda. E asa decand a "softat" un amator la ele...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.