Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Inmatriculare masina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
reidlos123
Vreau sa cumpar o masina si am datorii de 1000RON (amenzi).

Intrebarea mea este, pot sa inmatriculez masina pe numele meu sau macar la primarie sa o bag fara sa achit amenzile, urmand sa le achit ulterior?!

Stiu ca iti cerea sa achiti amenzile cand vinzi sau cumperi o masina, nu mai stiu exact daca in ambele situatii, apreciez.

Va multumesc!
espacern
Pentru dobandire nu trebuie achitate amenzile.....se bucura directia fiscala ca ai proprietati si poate sa-ti puna sechestru pe ele si executare silita daca nu achiti!
andri1940
Poti sa-ti cumperi ce vrei, dar cu modelul nou de contract nu ai nicio sansa sa mai inmatriculezi vreo masina daca nu esti cu impozitele si taxele la zi. Pe vremuri mai mergea cu fiscal in photoshop, etc. Deci iei, dar e buna de remat sau de colectie, la tine in batatura.

Plateste aia 1000 lei si gata, macar nu ai vreo suma de speriat de achitat...
hepea
...nou model de contract? Link pls
espacern
Contractul de dobandire modelul nou nu inseamna ca schimba legea in bine......ba din contra.
dandobre
salutare...
Vineri sunt programat in Pipera pentru inmatricularea masinii. Se poate plati taxa pentru numere si certificat de inmatriculare direct la ghiseu, sau mai sigur le platesc inainte la Psta, CEC etc?
sorin1983
se plateste la ghiseu.
dandobre
cheers.gif
Mersi, intre timp gasisem si eu pe siteul Directiei Permise dar mai bine sa fiu sigur, ca la noi se pot schimba treburile astea de la o zi la alta...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.