Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Info portbagaj Fluence
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
Iudexx
Salut, are cineva idee cum se numesc exect si ce cod au tijele de mentinere a portbagajului de la Fluence in pozitia ridicat. Sunt niste bare otelite (2 la numar), aflate in interiorul portbagajului, in partea superioara care traverseaza de la dreapta la stanga si mentin bratele portbagajului. Apropo, e cel mai tampit sistem ever, care iti mananca din spatiu.

multumesc!!
espacern
Bara torsiune cod 844328220R sau Balama capota cod 844334956R.....astea arata ca "sarme" in program.
Iudexx
primul cod apare ca fiind bun pe imaginile de pe google. Dar vad ca numai pe la rusi au piesa smile.gif
espacern
Au la Renault pe comanda....costa pana in 100 lei.
Iudexx
Multumesc de ajutor !
olive
Salut, mi s-a rupt si mie bara de torsiune (844328220R).
Oare se poate inlocui sistemul cu un amortizor de genul:
https://www.autodoc24.ro/kilen/7836131
Sincer ar fi minunat sa scap de sarmele alea.
[attachmentid=1628066037]
[attachmentid=1628066038]
hazard555
Salut. Ati reusit sa montati amortizoarele la Fluence - portbagaj? Cum? Multumesc.
danbarbu82
Salut,ati rezolvat ceva cu tijele alea,nu se găsesc in dezmembrări ? Am rupt si io una. 😉
75AIM
de curiozitate,cum ai reusit sa o rupi ca acolo e otel.
danbarbu82
Pur si simplu am găsit-o jos in portbagaj ,fără sa i fac nimic ...
leomarc@31
Sunt curios si eu cum se monteaza tija asta la loc . Daca voi ati reusot puteti da un raspuns ?
leomarc@31
Eu pur si simplu am sudat tija si am pus-o la loc . Deocamdata tine . In cel mai rau caz cumpar una noua , am gasit la piese cam 120 lei maxim.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.