Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: macara geam indoita
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
mihaic
Buna ziua,
Cu gerurile astea de la inghetarea geamurilor mi sa strambat un brat de la macaraua stanga fata si a cazut geamul.
La service au indreptat bratul de macara, dar nu a tinut mult, iar o macara noua e cca 1500 lei la dealer.
Se poate repara bratul indoit? o dublanta ceva pe zona respectiva? A-ti mai facut asa ceva?
gratian.bran
cauta la dezmembrari,e mai simplu si mai bine. parerea mea
pava21
Buna.
La fel am patit si eu saptamana trecuta la Megane 3.
Schimbat macara geam la service Bosch in Oradea 328 ron macara Magnetti Marelli si 150 ron manopera.
dumitrustoica
Eu am gasit prin okazii.ro sau olx cu 250 lei o macara second hand fara motoras pe care am inlocuit o ,ai grija la dat manerul ,usa ,conectori ,vezi pe youtube,un videoclip identic mie mi a
luat vre o 3-4 ore .

Traian-Marius
Salutare,

O idee de unde pot cumpara SH o macara geam dreapta fata pt Fluence 2014 ?

Am inrosit telefoanele pe la dezmembrarile de pe langa si din Bucuresti...se gasesc greu piesele de Fluence.


Multumesc
SandelBS
Ai constatare facuta si asta ti s-a zis ca e sigur?

Am patit si eu cu cea de la usa sofer si din prima electricianul a zis macara, minim 1000 lei. I-am zis ia uita-te totusi si vezi ce e si a vazut ca nu era bine strans ceva pe la motoras, unde ridica geamul.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.