Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu mai pot incarca fotografii pe forum
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Probleme forum
DACIOTUL_97
Sper ca nu s-a mai discutat aceasta problema,sau daca s-a discutat imi cer scuze pentru deschiderea unui alt topic pe aceeasi tema.De vreo trei luni de zile,nu mai pot incarca fotografii nicaieri pe forum,in nici macar o sectiune (restaurari,bursa etc.);imi apare ca nu mai am spatiu global sau ceva de genul asta.Ce este de facut ?
DragosP
Cumperi spațiu sau ștergi cele mai din vechi.
Adrian Frigo
QUOTE(DragosP @ 15 Dec 2016, 13:45)
Cumperi spațiu ...

De unde,de la hală?! 183.gif
AR-18-MOS
Vrei să urc câteva poze cu tine, din DUI, așa de control? nedumerire.gif
meganus_bicorpus
Aceasi problema si la mine, are zile cand merge si altele cand nu vrea in niciun fel....
DACIOTUL_97
La mine nu mai merge DELOC.. sad.gif
AlexV
poti face o verificare acum, te rog?
DACIOTUL_97
Problema persista.Imi arata spatiu global ramas 0 bytes oriunde as încerca sa încarc fotografii în sectiunile forumului.
MuciX
Problema nu este de la forum. Fiecare user poate urca 300MB de poze. Trebuie sa mai stergi din cele postate pana acum, sau sa incepi sa folosesti un serviciu de image sharing.
MoneyTalks
Posturile mai vechi nu se pot edita, deci nici pozele din acele posturi nu se pot sterge
marksman
Ba se pot sterge din panoul de control al utilizatorului.
MuciX
Dupa cum spune si marx man, fiecare user are o sectiune de "administrare atasamente" in panoul de control (Control Panel > Manage Attachments în Ireland) care ii permite stergerea atasamentelor din istoricul de postari.
Adrian Frigo
Asta nu mi se pare o soluție.Am găsit topicuri foarte interesante care aveau poze ''fantomă'',poze care poate erau de folos prin detalii sau conținut!

Iar folosirea unui serviciu de găzduire a pozelor are aceeași hibă,în timp,au prostul obicei să dispară.... dry.gif
MuciX
Schimba forumul, aici primesti doar 300 MB.
Adrian Frigo
QUOTE(MuciX @ 17 Jan 2017, 10:46)
Schimba forumul...

Tu ce-ai schimbat în ultima vreme? nedumerire.gif
corbex
Cauciucurile.
MuciX
Bingo up.gif
Adrian Frigo
Crossclimate,da? wink.gif
MoneyTalks
QUOTE(MuciX @ 17 Jan 2017, 08:46)
Schimba forumul
*


Mersi de idee
MuciX
Don't mention it, it feels lovely to help. rolleyes.gif
AlexV
QUOTE(MuciX @ 17 Jan 2017, 06:36)
Problema nu este de la forum. Fiecare user poate urca 300MB de poze. Trebuie sa mai stergi din cele postate pana acum, sau sa incepi sa folosesti un serviciu de image sharing.
*



Inca de acum 2 zile spatiul limita este 397.66mb per user, deci chiar daca ar fi ajuns la 300mb, nu trebuia sa ii mai dea eroare.

@DACIOTUL_97, te rog sa imi zici ce scrie in Panoul de control > Administrează Atașamentele Tale.
MuciX
QUOTE(AlexV @ 18 Jan 2017, 15:47)
spatiul limita este 397.66mb per user
*


Confirm pozitiv. Mersi de upgrade. up.gif
DACIOTUL_97
@AlexV - "Administrează Atașamentele Tale
Ai folosit 625.9mb din 397.66mb"

O să încerc să sterg fotografii care nu mai sunt de folos,de exemplu dintr-un topic închis..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.