Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ECU renault laguna 2 1.9 dci
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
tyby33
Salut domnilor, am rugamintea sa ma ajutati cu schema electrica a ECU pentru Laguna 1.9 dci tip motor F9Q758,mai exact ma interesez schema cu pinii mufelor(fiecare unde duce si ce face).Am nevoie de acasa schema pentru a adauga un senzor de temperatura combustibil,iar aces ta trebuie legat direct la ECU si are nevoie electricianul sa stie la care pini. Va multumesc.
azaghorth
Poti sa te uiti la ECU si sa identifici modelul,va fi mai usor de gasit informatie despre el.
Cel mai probabil ca e Bosch (posibil EDC16,varianta CP33,CP34,...)
tyby33
L-am dat jos dar nu stiu ce model este.........poate ma ajuta cineva,atasez poze[attachmentid=1628050355]
Lupu_Cadmiel
Ce chestie tare...pe laguna 2.1 tot 1.9dCi sa montat ecu Bosch fabricat in Germania...si pe facelift sa montat ecu Bosch fabricat in Ungaria... Apropo....la tine tind sa cred ca ii EDC16.

21 Dec 2016, 20:52:
Si de aflat modelul credca il aflai cu un tester Clip.
espacern
QUOTE(tyby33 @ 4 Dec 2016, 22:19)
are nevoie electricianul sa stie la care pini.

"Calculateur moteur, connecteur B voies J3 voie 1 connecteur du capteur de température carburant,
Calculateur moteur, connecteur B voies G1 voie 2 connecteur du capteur de température carburant"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.