Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Buson umplere ulei blocat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
mitzunator
Salut. Astazi am vrut sa completez cu ulei pentru ca imi spunea level low si s-a aprins martor cu rosu STOP low oil pressure sau ceva de genul,si am ramas cu capacul in mana iar in motor alt capacel mai mic alb. Nu am reusit sub nici o forma sa il scot. Cum se scoate? Se desurubeaza sau se trage in sus? Va multumesc!
espacern
Se roteste 180* si apoi tragi in sus!
mitzunator
Am reusit sa il desfac cu un mops,dar s-a rupt o bucata de plastic din el de 1-2 mm si a cazut in motor....Ce se va intampla?.....
espacern
Trebuie recuperata urgent bucata cazuta....altfel poate cauza blocarea unor piese sau colmata vreun orificiu de canalizare ulei.
mitzunator
Si cum se poate face acest lucru? dar sincer nu cred ca o mai gaseste nimeni in motor....
argon
Daca a ajuns in baie, esti safe, nu va urca inapoi, ca nu trece de sorb.
jas2
Dar il obtureaza.
La cat e bucata de mica 1-2 mm nu cred totusi ca obtureaza prea mult smile.gif
mitzunator
maxim cat un bob de piper dar de forma trapezoidala,sa zic si subtire. de scos sigur nu am cum sa il scot singur.nu se aude nici un zgomot suspect pana acum si nici erori nu am. inca! smile.gif))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.