Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pregatiri de iarna
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
RaffZilla
Buna ziua,

Am cumparat in vara asta prima mea masina - Renault Megane 1 Cabriolet - 2000 - 1.6 - Benzina.
Sunt incepator in tot ce inseamna intretinerea unei masini si doresc sa imi cumpar antigel. Stiu suna stupid, dar nu am idee de care. Ma poate ajuta cineva ?

Multumesc
cj98czh
Inainte de a deschide un topic nou trebuie sa ai putina bunavointa si sa cauti in discutiile existente ... fiind vb. de un M1 100% ca toate subiectele sunt atinse.

Ca sa iti raspund la intrebare, inainte de a inchide topicul, tu ai nevoie pentru masina ta de antigel RX Type D (asta este tipul de antigel) ... producatorul lui este mai putin important, dar musai trebe de tipul asta.

Ca si idee, Renault recomanda ca toate lichidele (antigel, frana, servo) sa fie schimbate o data la 4 ani ...

Fiind vb. de o masina proaspat cumparata vezi cum stai / schimba distributia, fa o revizie completa (ulei, filtre, antigel, lichid de frana, distributie) si stai linisiti dupa.

Spor!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.