Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: renault coupe
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
Stefan_Gheltu
Salutare ... am si eu un renault megane coupe 1.6, 107 cp din anul 2000 , masina merge super frumos ... in schimb am o problema cand ploua ... nu stiu pe unde imi intra apa in habitaclu doar in partea soferlui, si in spate la pasajer (pentru a exclude situatia ca am o gaurica sub masina este exclusa deoarece masina a stat in parcare toata perioada de ploaie ).

Stie careva pe unde ar putea sa fie gaura? oare prin sistemul de aerisire a masinii ? prin chederele de la geam (si de ce doar pe partea soferului la pasager este suscat uscat sad.gif )?


Va Multumesc !
cj98czh
Este o problema discutat .. nu ai avut rabdare sa cauti ..

Ai scurgerile de sub parbriz infundate si apa iti intra pe la clapeta de recirculare
Stefan_Gheltu
Scuze ... am cautat ... nu am gasit ... imi poti lasa un link sa ma uit ... poti fi mai explicit pe unde ? sau ce as putea face sa exit aceasta situatie ... este foarte incorfotabila sitiatie ... Multumesc mult
cj98czh
In partea dreapta sub parbriz ai una din scurgeri ... se poate la tine sa fie acolo bateria deci trebui sa o dai jos ... poze mai detaliate despre ce este acolo vezi aici:

https://www.reno.ro/Rezolvare-problema-aero...-1-t210175.html

Stefan_Gheltu
Iti multumesc foarte mult ... sper sa rezolv problema


O zi buna !
Stefan_Gheltu
Salut .. stiu ca nu este locul potrivit ... dar as dori sa comunic cu un moderator legat de faptul ca nu pot trimite mesaje private ... ce sa fac ... Multumesc !
espacern
Reciteste Regulamentul....si afli ca dupa 25 de postari poti trimite PM!
dethave
Nu ai suficiente mesaje postate.Nu mai stiu cate trebuie sa ai pentru a trimite p.m. dar scria in regulament...
P.S. Mi-a luat-o espacern inainte...nu mai modific postul.
Stefan_Gheltu
Ok ... imi pare rau ... va multumesc pentru informatii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.